Výhľad, s ktorým sa budete prebúdzať

Lokalita

Liptov je ideálnym miestom na prežitie letnej či zimnej dovolenky. Svedčí o tom rastúci záujem turistov zo Slovenska aj zahraničia. Prináša totiž nezvyčajné spojenie hôr a vody. Okrem moderných lyžiarskych svahov a širokých možností turistiky, cyklotrás, bežkárskych trás v sebe ukrýva aj nevídané bohatstvo termálnych prameňov.

Tip na výlety v okolí

FUN Park - Žiarce

Nachádza sa len 100 metrov od vášho apartmánu. Okrem lyžiarskeho svahu s vlekom, ponúka aj radu letných atrakcií, ako bobová dráha, obria hojdačka, detská FUN zóna, minitanky, terénne štvorkolky, let balónom, bungee trampolínu a miniautíčka pre najmenších.

Prejdete len pár kilometrov SKIBUSom, alebo klasickou dopravou a ste v najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku. 

Relax pri vode

Liptovská Mara

Vzdialená iba 14km, 25 minút autom. Liptovská Mara je vodné dielo medzi Liptovským Mikulášom a Ružomberkom, ktoré sa nazýva aj “Liptovské more”. Nájdete tu kopec zábavy spojený s vyhliadkovými plavbami a vodnými športami. Alebo si len tak poležíte na pláži pri dobre vychladenom nápoji.

Termálny prameň Kaďa

Nachádza sa na konci obce Liptovský Ján. Tento prírodný kúpeľný prameň je obklopený krásou prírody Jánskej doliny a spoločne tak vytvárajú ideálne miesto na rekreáciu a oddych. Voda v kadi má 20 °C, a navyše príjemné bublinky a zloženie vody, vás rýchlo ešte viac zahrejú. K prameňu sa dostanete peši alebo na bicykli.

Vodný park Bešeňová

Vodný park Bešeňová je rekreačné stredisko pri obci Bešeňová v okrese Ružomberok. Zariadenie s celoročnou prevádzkou má vybudovanú sieť krytých i vonkajších bazénov, toboganov, wellness, ubytovacích i stravovacích kapacít i kongresových priestorov.

Turistika

Veľký choč

Vzdialený 34 km, 33 minút autom. Veľký Choč, týčiaci sa na hranici Liptova a Oravy patrí k najkrajším vrchom Slovenska. Toto územie bolo vyhlásené za národnú prírodnú rezerváciu. Na Slovensku je len málo vrchov, z ktorých turisti uvidia taký veľký kus krajiny ako z Veľkého Choča. Z vrcholu možno zostúpiť na liptovskú alebo oravskú stranu viacerými turistickými trasami.

Čerenova skala

Vzdialená iba 23 km, 31 minút autom. Čerenova skala sa nachádza v Chočských vrchoch nad Liptovskou Annou. Nie je to veľmi výrazný kopec ale na jeho vrchole sa však nachádza skalná plošinka, z ktorej sa Vám naskytne pôsobivý výhľad na priehradu Liptovská Mara a Nízke Tatry. Túra začína v obci na námestí alebo na konci dediny v ústi doliny, kde začína lesná cesta.

Vrbické pleso

Vzdialené iba 15km, 20 minút autom, Ľadovcové pleso a najväčšie prirodzené jazero v Nízkych Tatrách, ktoré leží vo výške 1 113 m n. m. v hornej západnej časti Demänovskej doliny. Má plochu 0,69 ha, maximálnu hĺbku 8 m, dĺžku 115 m a šírku 62 m. Svojím vznikom sa viac podobá plesám vo Vysokých Tatrách. Okolie Vrbického plesa je dobre sprístupnené turistickými chodníkmi. 

Jaskyne

Jaskyňa Slobody

Vzdialená iba 6 km, 5 minút autom. Demänovská jaskyňa slobody je súčasťou obrovského podzemného krasového systému v Demänovskej doline pod Nízkymi Tatrami. Má jedinečnú kvapľovú výzdobu, ktorá ju radí medzi najkrajšie jaskyne v Európe. V Demänovskej jaskyni slobody sa nachádza množstvo rozšírených priestorov – siení a dómov s prekrásnou sintrovou výzdobou.

Stanišovská jaskyňa

Vzdialená iba 21 km, 28 minút autom. V severnej časti Jánskej doliny v Národnom parku Nízke Tatry vo výške 766 metrov nad morom sa nachádza vstup do jedinej celoročne sprístupnenej jaskyne na Liptove – Stanišovskej jaskyne. Dokonalý zážitok návštevníci zažijú pri objavovaní čarovného podzemia so sprievodcami – jaskyniarmi. Na cestu si posvietia čelovou lampou.

Ľadová jaskyňa

Nachádza sa na pravej strane Demänovskej doliny severne od Demänovskej jaskyne slobody s vchodom v brale Bašta v nadmorskej výške 840 m. Vytvoril ju bývalý podzemný tok Demänovky.  V spodných častiach jaskyne sú nádherné ľadové útvary. Najkrajšie ľadové útvary vznikajú na jar, keď z roztopeného snehu vniká do jaskyne najviac vody, ktorá ihneď mrzne a vytvára mohutné stĺpy i podlahový ľad. Jaskyňa je dlhá 1750 m, verejnosti je sprístupnených 650 m.

Relax v prírode

Archeoskanzen Havránok

Vzdialený iba 14km, 25 minút autom. Nad priehradným múrom Liptovskej Mary, 2 km južne od obce Bobrovník, na východnom úpätí vrchu Úložisko sa nachádza archeologická lokalita Havránok – keltské opevnenie osady Kotínov s druidskou svätyňou z 1. storočia pred Kr. Je tu vybudované aj verejnosti sprístupnené múzeum v prírode.

Lučanský vodopád

Vzdialený 27 km, 26 minút autom. Kúpeľná obec Lúčky leží neďaleko Veľkého Choča v Dolnom Liptove. Okrem toho, že sa právom pýši prívlastkom „kúpeľná“, má ešte niečo, čo ju robí jedinečnou – Národnú prírodnú pamiatku Lúčanský vodopád. 12 metrov vysoký Lúčanský vodopád je raritou aj preto, že leží uprostred dedinky.

Bešeňovské travertíny

Vzdialené iba 23 km, 20 minút autom. Obec Bešeňová je jednou z mála vzácnych lokalít, kde sa vyskytujú „sladkovodné“ vápence, čiže travertíny. Tento lom leží severne od obce. Vďaka vhodným prírodným podmienkam v obci Bešeňová vzniklo „travertínové pole“. Bešeňovské travertíny sú krásne farebné a svojou pestrou skladbou sú najzaujímavejšie, aj keď nepatria medzi tie najväčšie a najmohutnejšie.